Bogdan Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw, wyróżniony Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

  • 28.05.2018, 15:05 (aktualizacja 29.05.2018, 10:02)
  • TV Obiektyw
Bogdan Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw, wyróżniony Odznaką Honorową…
27 maja br. podczas uroczystości z okazji potwierdzenia nadania praw miejskich Jedliczu oraz Dnia Samorządu Terytorialnego, Bogdan Miszczak, właściciel krośnieńskiej telewizji, politolog, z zamiłowania historyk i producent dokumentów fabularyzowanych z cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadane przez Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

 

„Dzisiaj, to tak jakby moje święto, po 27 latach pracy w kulturze, w mediach, takie wyróżnienie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w roku 100 - lecia odzyskania niepodległości. To jest dla mnie szczególnie ważne wydarzenie, w Jedliczu, w mojej miejscowości, gdzie od 27 lat mieszkam. Obchodzimy dziś również 250 - lecie nadania praw miejskich. Więc tych okazji do świętowania jest bardzo dużo” - powiedział Bogdan Miszczak

 

W roku jubileuszowym, jako mieszkańcy gminy Jedlicze mamy prawo czuć się szczególnie wyróżnieni, bowiem jeden z mieszkańców gminy otrzymał Honorową Odznakę nadaną przez Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. A jest to znany dziennikarz i producent filmowy, mieszkaniec Jedlicza – Bogdan Miszczak - podkreślała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik

 

Podczas uroczystości Nagrodę Burmistrza Gminy Jedlicze za osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymali: Zdzisław Łopatkiewicz, Stanisław Stopkowicz, Jan Gajda, Władysław Inglot, natomiast Nagrodą Samorządowca zostali wyróżnieni Piotr Woźniak i Wiesław Gajda. Wybitni sportowcy gminy Jedlicze otrzymali wyróżnienia.

 

Uroczystość uświetniły występy dzieci zespołu szkolno – przedszkolnego w Jaszczwi oraz Zespołu Pieśni i Tańca z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

 

 

 

TV Obiektyw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe