Piątek, 14.12.2018

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU BĘDZIE WSPÓŁPROWADZONE PRZEZ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  • 16.05.2018, 12:03 (aktualizacja 16.05.2018 12:48)
  • TV Obiektyw
MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU BĘDZIE WSPÓŁPROWADZONE PRZEZ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Muzeum Historyczne w Sanoku będzie współprowadzone przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. O decyzji poinformował wicemarszałek województwa, Bogdan Romaniuk.

Dodatkowo samorząd zwiększy dofinansowanie dla placówki o 200 tys. zł. Już w tym roku sanockie muzeum ma otrzymać 700 tys. zł. Dokładne warunki współprowadzenia zostaną dopracowane w umowie, którą sejmik województwa zawrze ze starostą sanockim.

 

 

Dyrektor placówki, Wiesław Banach przyznaje, że umowa zapewni w końcu stabilność finansową sanockiemu muzeum.

„Chyba od kiedy zostały zmienione województwa, od momentu kiedy przestaliśmy być muzeum podległym pod wojewodę krośnieńskiego, zaczęły się problemy finansowe. Nie można było myśleć racjonalnie o przyszłości... I teraz jest wreszcie sytuacja taka, że ktoś mówi, „podpisujemy”. I to w roku poprzedzającym roku budżetowy, ja wreszcie będę mógł planować. Myślę, że w końcu będziemy mogli planować różnego rodzaju działania również kulturalne. Planować wreszcie jakieś zakupy muzealne, bo muzeum które nie powiększa swoich zbiorów właściwie marnieje. Przestaje pełnić jedną ze swoich funkcji, dla których zostało w ogóle powołane.” - mówił Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

Pieniądze potrzebne są także na renowacje ikon oraz wyposażenie pracowni konserwatorskiej.

 

Więcej informacji w serwisie informacyjnym 16.05.2018 r.

 

 

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe