Piątek, 14.12.2018

KROŚNIEŃSKI MECHANIK NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ SAMOCHODOWĄ W POLSCE!

  • 11.05.2018, 14:58 (aktualizacja 11.05.2018 15:58)
  • TV Obiektyw
KROŚNIEŃSKI MECHANIK NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ SAMOCHODOWĄ W POLSCE!
Kolejny sukces uczniów krośnieńskiego „Mechanika”. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie został najlepszą szkołą samochodową w kraju.

Podczas tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, Daniel Pachana oraz Bartłomiej Kielar zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. Dzięki czemu Mechanik został uznany za najlepszą szkołę samochodową w Polsce.  

„Ten tytuł pokazuje nie tylko to, że ci uczniowie są zdolni, że to są pasjonaci, którzy z przyjemnością uczą się w tej szkole. To też pokazuje, że mamy świetną kadrę dydaktyczną oraz sprzęt, na którym kształcimy naszych uczniów” – mówił Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.  

Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się szeroko rozumianą wiedzą motoryzacyjną, zarówno teoretyczną jak i praktyczną.  

„Na turnieju pytania były dosyć trudne, szczególnie jeśli chodzi o test, ale na zadaniach praktycznych nie miałem większego problemu, ponieważ w szkole mogłem nauczyć się tego wszystkiego. Oczywiście to także jest moja pasja...” - mówił Daniel Pachana, zwycięzca turnieju.  

„Pytania teoretyczne nie były łatwe, ale udało się osiągnąć dosyć duży sukces...” - wspomina z kolei Bartłomiej Kielar, który na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej w Poznaniu zajął 2 miejsce. Wcześniej uczeń zdobył także 2 miejsce na Olimpiadzie Techniki Samochodowej w Warszawie.

Do turnieju chłopców przygotowywało dwóch nauczycieli, jednym z nich był pan Piotr Boś.

„Bardzo nam jest miło, jeżeli nasi uczniowie wygrywają w tego typu turniejach. Trzeba wiedzieć, że w takim turnieju bierze udział praktyczne cała Polska. W tym roku przyjechało 57 szkół, w półfinale było ponad 200 uczniów, a do finału dostało się tylko 10. Dla nas to było niesamowite uczucie...”- mówił Piotr Boś, nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

Wśród wielu nagród chłopcy otrzymali m.in. zaroszenie na 3 tygodniowe szkolenie na diagnostę samochodowego. Z kolei szkoła otrzymała wart ponad 20 tys. zł agregat do wymiany klimatyzacji w samochodach. Urządzenie będzie wykorzystywane do zajęć praktycznych. W sumie jest to już czwarty tytuł „najlepszej szkoły samochodowe w kraju” dla krośnieńskiego Mechanika. Po raz pierwszy szkoła otrzymała taki tytuł w 2004 r.

 

Więcej informacji w serwisie informacyjnym.

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe