Piątek, 14.12.2018

Wystawa - HISTORIA BIBLII

  • 9.05.2018, 15:35 (aktualizacja 09.05.2018 15:47)
  • TV Obiektyw
Wystawa - HISTORIA BIBLII
W dniach 9.05 - 24.05.2018 r. w bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprezentowana zostanie wystawa HISTORIA BIBLII. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, gdzie można dotknąć eksponatów.

Do tej pory najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku ne. Znalezione zwoje dowodzą jak starannie i wiernie przepisywano Biblię. Od Qumran poprzez dekalog, Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej. Wystawa umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. Przedstawia, w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na nasze półki w biblioteczkach domowych.

 

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe