Piątek, 14.12.2018

W JAŚLE POWSTAJE NOWY ZAKŁAD GRUPY KROSNOSPAN

  • 9.05.2018, 14:57 (aktualizacja 17.05.2018 08:51)
  • TV Obiektyw
W JAŚLE POWSTAJE NOWY ZAKŁAD GRUPY KROSNOSPAN
Produkcja paneli podłogowych PVC ma ruszyć jeszcze w tym roku. Docelowo Kronoflooring będzie produkował 10 mln metrów kwadratowych paneli rocznie.

 

Panele podłogowe będą produkowane w większości z surowców naturalnych (60% kreda, 30% PVC). Obecnie gotowe są 2 linie produkcyjne, docelowo ma być ich 12. Rozbudowa zakładu ma zakończyć się w 2019 r.

„Planujemy zatrudnić w najbliższym okresie do 250 pracowników, w 90% będą to pracownicy produkcyjni. W tej chwili 60 pracowników szkoli się w innych naszych zakładach Grupy Kronospan” - Robert Laska, dyrektor zakładu Kronoflooring.

Na modernizację i rozbudowę istniejących budynków po dawnej Fabryce Płyt Wiórowych przy ul. Przemysłowej koncern wyda około 100 mln euro.

„Trwają prace budowlane, wykorzystujemy surowce i materiały głównie producentów polskich. Zakład przechodzi całkowitą rewitalizację jeśli chodzi o instalację sieci, mówimy tutaj o instalacji elektrycznej, wodnej , tryskaczowej. Mówimy o nowych rozwiązaniach jeżeli chodzi o zabezpieczenie dachu, czyli instalacje membranowe”- Robert Laska, dyrektor zakładu Kronoflooring.

Produkcja będzie odbywała się w obiegu zamkniętym.

„Zakład Kronoflooring LVT będzie produkował panele PVC, czyli technologię znaną od lat w Jaśle. Nie mamy czego się obawiać. Najnowsze rozwiązania, które stosujemy są bezpieczne dla środowiska. Cała inwestycja została określona jako niskoemisyjna, ponieważ produkcja będzie odbywała się w obiegu zamkniętym. Wszystkie odpady produkcyjne z powrotem będą trafiały do produkcji. Jest to system zamknięty, tak samo jeśli chodzi o wszystkie media” - Robert Laska, dyrektor zakładu Kronoflooring.

 

Więcej informacji w serwisie informacyjnym.

 

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe