Piątek, 14.12.2018

TRWA MODERNIZACJA PAŁACU STAWIARSKICH W JEDLICZU

  • 7.05.2018, 14:40 (aktualizacja 17.05.2018 08:50)
  • TV Obiektyw
TRWA MODERNIZACJA PAŁACU STAWIARSKICH W JEDLICZU
Trwa modernizacja zabytkowego Pałacu Stawiarskich w Jedliczu. Budynek został wzniesiony w 1925 r. Od 1944 r. mieście się tam Liceum Ogólnokształcące.

„Prace będą obejmowały wymianę całego poszycia dachowego, naprawę niektórych elementów stropu, rewitalizację elewacji, wymianę okien i drzwi, a także zostanie zamontowany podnośnik dla niepełnosprawnych”- mówiła dyrektor szkoły, Iwona Pytel.

Równocześnie prowadzone są prace rewitalizacyjne otaczającego budynek parku.

„Jesteśmy już po wycince chorych drzew, które zagrażały bezpieczeństwu. W tej chwili będą trwały prace związane z budową nowych alejek, pojawią się także elementy małej architektury, nowe ławeczki, kosze na śmieci, oświetlenie. Będzie również zamontowany monitoring.” - Iwona Pytel.

Modernizacja budynku oraz rewitalizacja zabytkowego parku wyniesie ponad 3 mln zł. Na to zadanie Starostwo Powiatowe w Krośnie uzyskało prawie 3 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace mają zakończyć się jesienią.

 

 

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe