Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:31
Przeczytaj!
Reklama

"Szlak unikatowej przyrody pogranicza"

W odcinku urzekające Bieszczady oraz Lacnovski Kanion, znajdujący się niedaleko granicy Kraju Preszowskiego, na terenie rezerwatu "Kamienna Baba".
"Szlak unikatowej przyrody pogranicza"

Zapraszamy na piąty odcinek serialu „Wędrowanie bez plecaka”, który zostanie wyemitowany już dzisiaj na kanale TV OBIEKTYW oraz w kanałach telewizji VECTRA. W Telewizji Rzeszów premierowy odcinek zobaczymy 3 maja o godz. 18.00. Premierowe odcinki będzie można oglądać również w TVP3 w soboty o godz. 8.15.

Produkcja powstała w ramach projektu, którego celem była promocja pogranicza polsko-słowackiego poprzez wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, szczególnie w kontekście turysty pieszego. Zleceniodawcą serialu było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

BIESZCZADY

Bieszczady urzekają dzikością oraz przepięknymi widokami. Jest to najmniej zaludniony region Polski, lesistość tego terenu wynosi aż 98%. O zachowanie naturalnego ekosystemu bieszczadzkich lasów dbają tysiące osób. Największą atrakcją Bieszczad jest pasmo połonin. Co roku bieszczadzkie szlaki przyciągają setki tysięcy turystów. Jednym z najpopularniejszych szlaków w Bieszczadach jest Połonina Wetlińska. To właśnie tą trasę wybierają najczęściej turyści odwiedzający Bieszczady. Z kolei Tarnica to najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach a jednocześnie jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Symbolem Bieszczad są także żubry. W Mucznem w gminie Lutowiska mieści się zagroda pokazowa żubrów. Turyści odwiedzający to miejsce mogą zobaczyć na żywo te przepiękne zwierzęta. Zagroda spełnia jednocześnie funkcje aklimatyzacyjną. Do Mucznem przywożone są żubry, które po okresie przejściowym wypuszczane są na wolność. W bieszczadzkich lasach żyje około kilkaset żubrów.

LACNOVSKI KANION

Znajdujący się niedaleko stolicy Kraju Preszowskiego górski kanion jest jedną z atrakcji turystycznych regionu. Lacnovski kanion mieści się na terenie rezerwatu o nazwie „Kamienna Baba”. Na jednym końcu kanionu znajduje się miejscowość Lipovce a na drugim miejscowość Lacnov. Od ponad pół wieku jest on rezerwatem przyrody. Lacnovski kanion to doskonałe miejsce do wypoczynku, a także pieszych wycieczek. Od prawie 40 lat na terenie rezerwatu prowadzone są badania speleologiczne. Dotychczas w samym tylko Lacnovskim kanionie odkryto 40 jaskiń. Jaskinie są otwarte dla turystów, mimo iż na ich terenie naukowcy cały czas prowadza badania. W tamtejszych jaskiniach zimują nietoperze. Na terenie rezerwatu występuje 12 gatunków nietoperzy.  

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Podziel się
Oceń

Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Krosno

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 36 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama