"Szlak unikatowej przyrody pogranicza"

  • 27.04.2018, 14:24 (aktualizacja 18.05.2018, 10:23)
  • TV Obiektyw
"Szlak unikatowej przyrody pogranicza"
W odcinku urzekające Bieszczady oraz Lacnovski Kanion, znajdujący się niedaleko granicy Kraju Preszowskiego, na terenie rezerwatu "Kamienna Baba".

Zapraszamy na piąty odcinek serialu „Wędrowanie bez plecaka”, który zostanie wyemitowany już dzisiaj na kanale TV OBIEKTYW oraz w kanałach telewizji VECTRA. W Telewizji Rzeszów premierowy odcinek zobaczymy 3 maja o godz. 18.00. Premierowe odcinki będzie można oglądać również w TVP3 w soboty o godz. 8.15.

Produkcja powstała w ramach projektu, którego celem była promocja pogranicza polsko-słowackiego poprzez wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, szczególnie w kontekście turysty pieszego. Zleceniodawcą serialu było Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

BIESZCZADY

Bieszczady urzekają dzikością oraz przepięknymi widokami. Jest to najmniej zaludniony region Polski, lesistość tego terenu wynosi aż 98%. O zachowanie naturalnego ekosystemu bieszczadzkich lasów dbają tysiące osób. Największą atrakcją Bieszczad jest pasmo połonin. Co roku bieszczadzkie szlaki przyciągają setki tysięcy turystów. Jednym z najpopularniejszych szlaków w Bieszczadach jest Połonina Wetlińska. To właśnie tą trasę wybierają najczęściej turyści odwiedzający Bieszczady. Z kolei Tarnica to najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach a jednocześnie jeden z najatrakcyjniejszych punktów widokowych. Symbolem Bieszczad są także żubry. W Mucznem w gminie Lutowiska mieści się zagroda pokazowa żubrów. Turyści odwiedzający to miejsce mogą zobaczyć na żywo te przepiękne zwierzęta. Zagroda spełnia jednocześnie funkcje aklimatyzacyjną. Do Mucznem przywożone są żubry, które po okresie przejściowym wypuszczane są na wolność. W bieszczadzkich lasach żyje około kilkaset żubrów.

LACNOVSKI KANION

Znajdujący się niedaleko stolicy Kraju Preszowskiego górski kanion jest jedną z atrakcji turystycznych regionu. Lacnovski kanion mieści się na terenie rezerwatu o nazwie „Kamienna Baba”. Na jednym końcu kanionu znajduje się miejscowość Lipovce a na drugim miejscowość Lacnov. Od ponad pół wieku jest on rezerwatem przyrody. Lacnovski kanion to doskonałe miejsce do wypoczynku, a także pieszych wycieczek. Od prawie 40 lat na terenie rezerwatu prowadzone są badania speleologiczne. Dotychczas w samym tylko Lacnovskim kanionie odkryto 40 jaskiń. Jaskinie są otwarte dla turystów, mimo iż na ich terenie naukowcy cały czas prowadza badania. W tamtejszych jaskiniach zimują nietoperze. Na terenie rezerwatu występuje 12 gatunków nietoperzy.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

TV Obiektyw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe