„Łukasiewicz – nafciarz romantyk” – plenerowy pokaz oraz spotkanie z twórcami i aktorami filmu na krośnieńskim rynku

  • 29.07.2022, 14:27
  • TV Obiektyw
„Łukasiewicz – nafciarz romantyk” – plenerowy pokaz oraz spotkanie z twórcami…
29 lipca 2022 o godz. 20.30 na krośnieńskim rynku odbędzie się plenerowa prezentacja filmu „Łukasiewicz – nafciarz romantyk” oraz spotkanie z jego twórcami. Pokaz filmu organizowany jest w ramach Festiwalu Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście.

Łukasiewicz – nafciarz romantyk” to druga produkcja Telewizji Obiektyw z cyklu Polscy Wizjonerzy. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak. Scenariusz do filmu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiada Maciej Wójcik. Zdjęcia realizował Mariusz KonopkaW rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz BonaszewskiW filmie występują też między innymi: Dagny Cipora, Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lucas i Mateusz Mikoś.
To bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Geniusz Ignacego Łukasiewicza, wprowadził świat na nowe cywilizacyjne tory dzięki rafinacji ropy naftowej. Film potwierdza, czasami poddawane w wątpliwość miejsce narodzenia się światowego przemysłu naftowego. Jest nim Bóbrka na Podkarpaciu i zachowane do dzisiaj urządzenia i kopanki.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

 

„Łukasiewicz – nafciarz romantyk” – plenerowy pokaz oraz spotkanie z twórcami i aktorami filmu na krośnieńskim rynku

TV Obiektyw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe