Pierwszy zwiastun filmu „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa”

  • 04.12.2020, 16:13
  • TV Obiektyw
Pierwszy zwiastun filmu „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa”
4 grudnia to Barbórka, święto górników, w tym naftowców i gazowników. Marian Wieleżyński „Ojciec Polskiego Gazownictwa”, również obchodziłby dziś swoje święto. Telewizja Obiektyw, producent filmu pt. „Wieleżyński – Alchemik ze Lwowa” właśnie w dniu święta górników prezentuje pierwszy zwiastun nowej produkcji, opowiadający historię człowieka, który ujarzmił gaz.

W tytułowej roli zobaczymy Wojciecha Zielińskiego i Dawida Czupryńskiego. W filmie wystąpili także Anna Cieślak, Marcin Kwaśny, Dorota Landowska, Artur Dziurman oraz Krzysztof Jasiński i Peter Lucas. Reżyserem jest Mariusz Bonaszewski, autorem zdjęć Mariusz Konopka, a producentem Bogdan Miszczak. Film według scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej. Zdjęcia realizowane były m.in. w sanockim skansenie, parku miejskim w Jaśle, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz na polach naftowych w Krygu koło Gorlic. Sponsorem głównym filmu jest PGNiG S. A., sponsorami wspierającymi Gaz System S. A. w Warszawie, Samorządy Małopolski i Podkarpacia oraz lokalne firmy. Film realizowany jest również ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa. Premiera filmu planowana jest na początek przyszłego roku. Więcej informacji już wkrótce na oficjalnym fanpage’u filmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

TV Obiektyw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe