Łukasiewicz Nafciarz Romantyk zostanie pokazany na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles

  • 08.10.2019, 14:50
  • TV Obiektyw
Łukasiewicz Nafciarz Romantyk zostanie pokazany na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles
Łukasiewicz Nafciarz Romantyk zostanie pokazany w czasie 20 edycji Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18- 24 października. Celem Festiwalu jest popularyzacja Polski, polskiej kultury i polskiej sztuki filmowej w Hollywood.

Gala inaugurująca odbywa się w październiku w słynnym Grauman’s Egyptian Theatre przy Hollywood Boulevard w Los Angeles. Jest jednym z największych na świecie i największym w Hollywood przeglądem polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego.

Jury nagradza najlepsze filmy minionego roku. Do tej pory nagrody zdobyły takie produkcje jak: „Ida”, „Miasto 44”, „Pogoda na jutro”, a także reżyserzy: m.in. Paweł Pawlikowski, Jan Komasa, czy Jerzy Stuhr. W festiwalu biorą udział również zagraniczne gwiazdy współpracujące z polskimi filmowcami (m.in. Andy Garcia, Emmanuelle Seigner i Hugh Grant).

Festiwal jest organizowany od 1999 roku przez Polish American Film Society przy wsparciu między innymi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles oraz Departamentu Kultury Miasta Los Angeles.

Więcej o wydarzeniu na stronie Polish Film Festival LOS ANGELES

TV Obiektyw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe