Kino plenerowe w Muzeum Bóbrce

  • 20.05.2019, 13:55
  • TV Obiektyw
Kino plenerowe w Muzeum Bóbrce
W trakcie tegorocznej Nocy Muzeów Bóbrkę odwiedziło ponad tysiąc osób. Goście mogli zwiedzać najstarszą na świecie kopalnię ropy naftowej całkowicie za darmo oraz obejrzeć najnowszy film Telewizji Obiektyw „Łukasiewicz nafciarz romantyk” w wyjątkowej scenerii, pod gołym niebem.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce znajduje się na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. 
W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Spacerując alejkami ukazywać się będą unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. We wnętrzach budynków można przenieść się w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.

 

TV Obiektyw

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe