Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 14:39
Przeczytaj!
Reklama

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.
Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

W tym roku Web.Master podkarpacki cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się ponad 600 uczniów ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Finałowy etap tego wydarzenia odbył się 21 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim 30 najlepszych młodych programistów z regionu: 15 uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

– Zainteresowanie jakim cieszy się konkurs web.Master podkarpacki to dobry znak dla branży informatycznej – komentuje Tomasz Kras, nauczyciel informatyki z Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. – Na rynku pracy możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie pracownikami, którzy posiadają umiejętności z zakresu programowania i analitycznego myślenia. – dodaje.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się 7 marca i polegał na uzupełnieniu testu online udostępnionego na platformie e-learningowej dostarczonej przez firmę Ideo. Na jego podstawie spośród 600 uczestników wyłoniono po 15 najlepszych z każdej kategorii wiekowej, którzy w drugim, finałowym etapie zmierzyli się z zadaniami praktycznymi z zakresu programowania stron internetowych.

– Drugi etap, związany z zadaniami praktycznymi, był dla mnie o wiele łatwiejszy – mówi Bartosz Słysz, zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. – Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się, gdy potrzebowałem stworzyć ułatwienie do pewnej gry. Od tego się zaczęło, a teraz już wiem, że swoją przyszłość wiążę z branżą IT. – dodaje.

Okazuje się, że zainteresowanie branżą IT wśród podkarpackiej młodzieży jest ogromne. Jak zapewniają organizatorzy rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności uczniów z roku na rok jest coraz wyższy. Najlepsi uczestnicy, oprócz nagród, otrzymują zaproszenie do odbycia praktyki lub stażu w Ideo Sp. z o.o.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie, a partnerem technologicznym jest Ideo Sp. z o.o. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.


Informacje uzupełniające
Konkurs informatyczny „web.Master Podkarpacki” adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Jego celem jest promowanie zdolnych, młodych ludzi w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki oraz wspieranie ich opiekunów i nauczycieli w procesie wychowania oraz edukacji. Formuła konkursu ma na celu motywowanie podkarpackiej młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Informacja Prasowa
Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego



Podziel się
Oceń

Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Krosno

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 32 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama