Firma Gryfskand rezygnuje z budowy zakładu w Ustrzykach Dolnych

  • 12.03.2019, 13:46
  • TV Obiektyw
Firma Gryfskand rezygnuje z budowy zakładu w Ustrzykach Dolnych
Gryfskand wycofał się z planów budowy zakładu węgla drzewnego w stolicy Bieszczadów. W lutym br. mieszkańcy Ustrzyk Dolnych protestowali przeciwko tej inwestycji. Petycję przeciwko budowie fabryki węgla drzewnego podpisało blisko 5 tys. osób. Pomysłodawcą inicjatywy było Stowarzyszenie Proekologiczne Czyste Ustrzyki Dolne.

„Spółka Gryfskand w odpowiedzi na sprzeciw oraz petycję mieszkańców Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne, stowarzyszeń i przedstawicieli samorządów wycofała się z planowanej budowy fabryki węgla drzewnego w Ustrzykach Dolnych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu gminy.

 

Oświadczenie firmy Gryfskand:

Chcielibyśmy poinformować, że firma wycofuje się z planów budowy zakładu produkującego węgiel drzewny w Ustrzykach Dolnych. Rezygnujemy z inwestycji z uwagi na sprzeciw społeczny, a także negatywne stanowisko rady powiatu bieszczadzkiego. Uważamy, że mieszkańcy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się, jakiego rodzaju działalność widzieliby w swojej okolicy. Jednocześnie chcemy podkreślić, że w walce przeciwko zakładowi rozpowszechniano wiele nieprawdziwych informacji, które godziły w dobre imię firmy. Zostaliśmy też zamieszani w walkę miejscowych frakcji politycznych. Nie chcemy w tym uczestniczyć, stąd decyzja o rezygnacji z inwestycji.

TV Obiektyw

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe