Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 01:04
Przeczytaj!
Reklama

Bogdan Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw wśród laureatów Lamp Podkarpackiej Historii 2018

Była to już III edycja Lamp Podkarpackiej Historii. 10 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie redakcja "Podkarpackiej Historii" uhonorowała szczególnie zasłużonych w popularyzacji wydarzeń z historii regionu południowo -wschodniej Polski. Wśród wyróżnionych znalazł się właściciel Telewizji Obiektyw, Bogdan Miszczak.
Bogdan Miszczak, właściciel Telewizji Obiektyw wśród laureatów Lamp Podkarpackiej Historii 2018

Nagrody trafiły przede wszystkim do osób o dużych dokonaniach na polu popularyzacji historii, które nie zawsze  są powszechnie znane. Laureatami zostali: Grażyna Bochenek -  dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, Krystyna Chowaniec - emerytowany nauczycielem historii i wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Anna Stróż-Pawłowska - historyczka sztuki i muzealniczka, Waldemar Bałda - dziennikarz, autor książek i Bogdan Adam Miszczak -  producent, reżyser, właściciel Telewizji OBIEKTYW, pomysłodawca cyklu filmów fabularno-dokumentalnych "Historyczny pejzaż Podkarpacia" .

Laureaci otrzymali lampy naftowe, symbolizujące światło rozświetlające przeszłość oraz przypominające nam o wybitnych postaciach, pionierach przemysłu naftowego w naszym regionie, takich jak Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski czy Jan Zeh.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiej Ewy Leniart, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca.

Podczas uroczystości wyświetlono trailer powstającego filmu o Ignacym Łukasiewiczu, którego producentem jest Bogdan Miszczak oraz fabularyzowany dokument "Jako w niebie, tak i w Komańczy" opowiadający o okresie internowania w Bieszczadach prymasa Stefana Wyszyńskiego.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Krosno

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
News will be here
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama