Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 01:58
Przeczytaj!
Reklama

MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Święty Mikołaj i jego mali pomocnicy będą gościć na krośnieńskim rynku 6 grudnia.
MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia 2018, godzina 16.00-19.00

 

 

PROGRAM
godzina 16.00
Koncert Studio Piosenki SWING
godzina 16.30
Symboliczne rozświetlenie rynku
Zimowe Piosenki - wspólne śpiewanie (piosenki: „Zizizima”, „Nasza zima zła”, „Biały walczyk”)
Koncert zespołu DYSONANS
16.00-19.00
Zabawa Pomocnik Mikołaja
RetroBajki - bajki wyświetlane z projektora ANIA (kamienica, ul. Rynek 8)
Wystawa lalek i masek Teatru Maska z Rzeszowa (kamienica, ul. Rynek 8)

Nie taka zima straszna jak ją malują! 6 grudnia zapraszamy na krośnieński rynek - czekamy na najmłodszych i tych, którzy jeszcze nie wyrośli z bycia dzieckiem! Miasteczko świętego Mikołaja otwiera swoje podwoje, oferując wszystkim przybyłym coś dla oka i coś dla ucha! Na mikołajkowej scenie magiczne piosenki zaśpiewają wokaliści Studia Piosenki SWING i zespołu Dysonans, zapraszając jednocześnie do wspólnego śpiewania trzech (a może więcej) zimowych utworów. Symbolicznie rozświetlimy wszystkie ozdoby świąteczne, witając chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa - Świętego Mikołaja. Na wszystkie dzieci czekają łakocie i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. W myśl nowej, krośnieńskiej tradycji w tym roku Mikołaj również przymyka oko i nikomu nie daje rózgi. Najmłodsi będą mieć okazję do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja” - wymagającej skupienia, dobrych humorów i pomysłowości - będącej jednocześnie wehikułem czasu. Podróż do czasów dzieciństwa naszych rodziców za sprawą bajek wyświetlanych z projektora Ania lub Jacek  i wystawa najpiękniejszych lalek i masek Teatru Maska to sposób na udany zimowy wieczór!


Zabawa „Pomocnik Mikołaja”
Po raz trzeci zapraszamy najmłodszych do udziału w zabawie „Pomocnik Mikołaja”. W tym roku ponownie sprawdzimy, na ilu pomocników może liczyć Mikołaj, kto szybko i sprawnie rozwiązuje łamigłówki, a kto chce poznać dzieciństwo rodziców. Sześć stanowisk rozmieszczonych na płycie rynku, podcieniach i w kamienicy przy ul. Rynek 8.

 

 

 

Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” - instrukcja

 

Krok 1

Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2

Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja - zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) - nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa! Mikołaj lubi płatać figle i zaskakiwać - siódme, dodatkowe stanowisko z pewnością spodoba się miłośnikom teatru!

 

Stanowiska i sprawności:

1. Bądź kulturalny

Poznaj cechy osoby kulturalnej! Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.

2. Bądź rodzinny

Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.

3. Bądź opiekuńczy

Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz go w ciepłe ubrania z nowej zimowej kolekcji.

4. Miej dobrą pamięć

Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę

5. Bądź zawsze uśmiechnięty

Poznaj dzieciństwo swoich rodziców! Obejrzyj bajkę z kultowego projektora ANIA, a z pewnością się uśmiechniesz.

6. Bądź zwinny

Wędka w dłoń! Spróbuj „wyłowić” prezent z worka pełnego niespodzianek.

* 7. Mały lalkarz

Wystawa lalek i masek Teatru Maska czeka!

 

Krok 3

Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja - teraz musisz być grzeczny przez cały nadchodzący 2019 rok!


Podziel się
Oceń

Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 2°CMiasto: Krosno

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
News will be here
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama