Poniedziałek, 21.01.2019

TRWA POLICYJNA AKCJA "SIERPNIOWY WEEKEND 2017"

 • 13.08.2017, 13:34 (aktualizacja 13.08.2017 13:38)
 • Admin Admin
TRWA POLICYJNA AKCJA "SIERPNIOWY WEEKEND 2017"
Policjanci prowadzą działania "Sierpniowy weekend 2017". Z pewnością wiele osób wykorzysta tych kilka dni na wakacyjne wyjazdy. Spodziewamy się większego ruchu na drogach naszego województwa. Więcej funkcjonariuszy będzie na podkarpackich drogach. Będą dbać, aby ruch na głównych trasach odbywał się płynnie.

Akcja "Sierpniowy weekend" potrwa pięć dni, od 11 do 15 sierpnia. Najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji w tych dniach jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale także minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby policjanci ręcznie będą kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu.

Ponieważ bezpieczeństwu i płynności w ruchu, a tym samym komfortowi podróżowania, zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagują na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:

 • przekraczanie dozwolonej prędkości
 • wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
 • wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych
 • wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania:

 • wszyscy w pojeździe - kierowca i pasażerowie - muszą zapinać pasy bezpieczeństwa
 • dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach
 • trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie
 • gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody
 • nie zapominajmy o tym, że osoba wsiadająca za kierownicę musi być trzeźwa

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniu:
 
•    15 sierpnia od godz. 8:00 do godz. 22:00,
 
obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

(kwp rzeszów)

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
smoku
smoku 9.10.2017, 15:47
Dopóki nie zaostrzą kar za jazdę pod wpływem alkoholu, to odsetek takich delikwentów nie spadnie. Wyroki są śmieszne zwłaszcza gdy taki przyjdzie do sądu z adwokatem http://pamietnikwindykatora.pl… i później jeden z drugim się chwali jak sobie poradził i rozchodzi się "fama" bynajmniej nie prewencyjna. Przecież osoba która wsiada za kierownicę pod wpływem jest w większości przypadków świadoma tego, że jej percepcja jest zachwiana a zatem też liczy się z tym, że może spowodować wypadek, wyrządzić komuś krzywdę. Czyż to nie brzmi prawie jak usiłowanie (które karane jest w granicach kary za sam czyn)?

Pozostałe