Czwartek, 20.06.2019

Akcja zbiórki makulatury na budowę studni w Afryce

  • 07.11.2018, 11:42 (aktualizacja 07.11.2018, 12:00)
  • TV Obiektyw
Akcja zbiórki makulatury na budowę studni w Afryce
2 listopada 2018 roku rozpoczęła się w Rymanowie akcja pomocy mieszkańcom Afryki. Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie oraz samorząd gminy Rymanów organizuje zbiórkę makulatury na budowę studni w Afryce.

W każdym tygodniu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy ul. Osiedle 40 w Rymanowie czynny będzie punkt zbiórki makulatury w dostosowanym do tego celu i oznakowanym kontenerze. Pozyskane ze sprzedaży makulatury środki finansowe organizatorzy zbiórki przekażą polskim misjonarzom na budowę kolejnych studni dla Afrykańczyków.

W akcję zaangażowani są oprócz ww. również wójtowie i burmistrzowie gmin sąsiednich, parafie, szkoły, ZGK w Rymanowie, pracownicy UG w Rymanowie oraz inne osoby.

Jak dojechać do ZGK w Rymanowie:

mapa: Gmina Rymanów

 

Co roku z powodu braku czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych umiera 2 miliony ludzi – to tak, jakby z powierzchni świata znikało miasto wielkości Warszawy. Życie i zdrowie tracą przede wszystkim dzieci – ich organizm ma najmniej siły, by obronić się przed zarazkami znajdującymi się w brudnej wodzie. Czerpanie wody z niebezpiecznych źródeł wiąże się z ryzykiem zakażenia pasożytami i malarią. W inicjatywę budowy studni dla mieszkańców Afryki zaangażowali się polscy księża misjonarze, którym-jako chrześcijanie - winniśmy pomóc w pozyskaniu na ten cel środków finansowych. "Gdyby udało się nam zapewnić w każdej wiosce w krajach rozwijających się - studnię z czystą wodą - ilość chorych w szpitalach zmalałaby o połowę”- mówią księża misjonarze.

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adam
adam 10.11.2018, 20:05
piękny pomysl, trzeba pomagac, nalezy jednak najpierw sprawdzic czy moze jest w poblizu jakis sasiad, ktory nie ma wody i kanalizacji i jemu najpierw pomoc, a dopiero pozniej budowac studnie daleko stad, misjonarzom nalezy zawsze pomagac ale tez zawsze nalezy najpierw sprawdzic czy ktos blisko potrzebuje pomocy, jest duzo osob na podkarpaciu, ktore zyja w domach bez wody

Pozostałe