Piątek, 18.01.2019

VI dyktando regionalne w MBP w Jaśle

  • 6.11.2018, 12:44
  • TV Obiektyw
 VI dyktando regionalne w MBP w Jaśle
7 listopada br. o godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza miłośników języka ojczystego na szóste dyktando regionalne „Jasielszczyzna zna polszczyznę”.

Dzieci, młodzież oraz dorośli, wędrując przez tajemnice języka, powalczą o miano zwycięzców w swoich kategoriach wiekowych. Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy wydarzenia wysłuchają wykładu pt. „Zmieniają się czasy, zmieniają się słowa” dr hab. Katarzyny Kłosińskiej – językoznawczyni, pracownika naukowego Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarza Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Trójkowej "pani od języka polskiego”.

Jasielskie dyktando to nie tylko spotkanie z językowymi zawiłościami i ciekawostkami, ale także czas dobrej zabawy, podczas której każdy z nas może jeszcze lepiej poznać język ojczysty.

Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa: szkoła podstawowa kl. IV-VI/szkoła podstawowa kl. VII, VIII, gimnazjum/szkoła ponadpodstawowa/osoby dorosłe) do 5 listopada br. drogą mailową na adres [email protected] lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Współorganizatorem wydarzenia jest Jasielski Dom Kultury.

Regulamin dyktanda dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe