Piątek, 18.01.2019

W Krośnie ruszyła kampania społeczna "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

  • 2.11.2018, 11:35 (aktualizacja 05.11.2018 09:42)
  • TV Obiektyw
W Krośnie ruszyła kampania społeczna "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"
Komenda miejska państwowej straży pożarnej w Krośnie przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Jej celem jest zmniejszenie liczby pożarów w budynkach mieszkalnych i zdarzeń z tlenkiem węgla, a przez to liczby ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych. Kampania ruszyła w szkołach podstawowych, gdzie strażacy prowadzą prelekcje dla dzieci i nauczycieli, a także dla rodziców dzieci.

Sezon grzewczy jest okresem, gdzie statystyki pożarnicze wykazują wzrost ilości tragicznych zdarzeń związanych z pożarami w budynkach mieszkalnych i zatruciami tlenkiem węgla. W ubiegłym sezonie grzewczym strażacy z komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Krośnie wyjeżdżali na wezwanie 28 razy do sprawdzania występowania tlenku węgla. W 17 przypadkach potwierdzona została obecność tlenku węgla. W tych zdarzeniach 1 osoba zmarła, 18 osób, w tym 2 dzieci zostało poszkodowanych i przewiezionych do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

W ubiegłym okresie grzewczym strażacy z komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Krośnie wyjeżdżali na wezwanie 28 razy do sprawdzania występowania tlenku węgla, z czego co 5 wyjazd był do budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W 17 przypadkach potwierdzona została obecność tlenku węgla. W tych zdarzeniach 1 osoba zmarła, 18 osób, w tym 2 dzieci zostało poszkodowanych i przewiezionych do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Pomimo prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających zagrożenia od tlenku węgla, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, gdzie śmiercionośny i niewyczuwalny gaz jest lekceważony. W przeważającej liczbie wypadków wiąże się to z typowym działaniem na własną niekorzyść poprzez zatykanie kratek wentylacyjnych, brakiem ich czyszczenia, niedrożnością przewodów wentylacyjnych i spalinowych, brakiem rozszczelnienia drzwi i okien, czy użytkowaniem niesprawnych urządzeń.

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe