Środa, 20.02.2019

JEST POROZUMIENIE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI BYŁEGO LOTNISKA „IWONICZ”

  • 11.10.2018, 10:02 (aktualizacja 11.10.2018 10:37)
  • TV Obiektyw
JEST POROZUMIENIE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI BYŁEGO LOTNISKA „IWONICZ”
Krosno po raz kolejny będzie starało się włączyć w swoje granice teren byłego lotniska „Iwonicz”. Władze miasta porozumiały się w tej sprawie z samorządowcami z Krościenka Wyżnego i Miejsca Piastowego, na terenie których leży nieruchomość.

W ubiegłym roku krośnieński magistrat zakupił za 13 mln zł prawo do wieczystego użytkowania ponad 140 ha terenu. W styczniu br. wszczęto procedurę włączenia nieruchomości do Krosna. Ostatecznie wniosek ze względów formalnych upadł. A przeciwni temu byli wójtowie Krościenka Wyżnego i Miejsca Piastowego.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Teraz samorządowcy zawarli porozumienie. Władze Krosna podjęły już działania zmierzające do poszerzenia granic miasta o teren byłego lotniska „Iwonicz” oraz o dodatkowe 9 ha w celu zapewnienia bezpośredniego dostępu do nabytych terenów. W przyszłości ten teren krośnieński magistrat planuje zagospodarować pod inwestycje.

 

W wyniku przeprowadzonych negocjacji porozumiano się co do możliwości odsprzedania ponad 18 ha dla Gminy Krościenko Wyżne i 11 ha dla Gminy Miejsce Piastowe. Gmina Krościenko Wyżne planuje odkupienie od Krosna terenu boiska sportowego, które w przyszłości może zostać powiększone, a także terenu, który będzie mogła przekształcić w teren inwestycyjny.
 

Z kolei Gmina Miejsce Piastowe planuje odkupić od Miasta teren stadionu sportowego, teren na którym znajduje się pomnik Jana Pawła II, a także teren, który będzie mogła wykorzystać np. na cele rekreacyjno-sportowe.

Odsprzedanie gminom terenów, o które wnioskowały, możliwe będzie po dokonaniu zmiany granic miasta, po 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z planami Krosno powiększy się ostatecznie o120 ha.

Poszerzenie granic miasta umożliwi także skomunikowanie Krosna z węzłem drogi ekspresowej S-19 w Iskrzyni.

 

 

Wkrótce władze Krosna planują przeprowadzenie konsultacji społecznych wśród mieszkańców w celu poznania ich opinii na temat włączenia do Krosna ponad 120 ha obszaru.

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe