Środa, 12.12.2018

MINISTERIALNE PIENIĄDZE DLA PODKARPACKICH SOR-ÓW

  • 2.10.2018, 13:50 (aktualizacja 02.10.2018 14:32)
  • TV Obiektyw
MINISTERIALNE PIENIĄDZE DLA PODKARPACKICH SOR-ÓW
Pięć podkarpackich szpitali otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych. Na zakup nowej aparatury ministerstwo przekaże 1,8 mln zł. Pieniądze te trafią do szpitali w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Krośnie, Rzeszowie i Przemyślu.

„Chcielibyśmy przeznaczyć te środki na wyposażenie w nowoczesny sprzęt, który ułatwi pacjentom w stanach zagrożenia życia dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki i terapii, a z drugiej strony zwiększyć dostępność do szpitalnych oddziałów ratunkowych, chociażby poprzez tworzenie nowego SOR-u w Jarosławiu” – powiedziała w Rzeszowie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

 

Na ten cel ministerstwo przekaże ponad 8,5 mln zł. Z kolei 1 mln zł trafi do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku na szkolenia i stypendia dla studentów pielęgniarstwa. W sumie Ministerstwo Zdrowia przekaże na Podkarpacie 11,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą z funduszy unijnych,

 

Zdjęcia: Mateusz Romankiewicz

TV Obiektyw

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe