"Weigl-zwyciężyć tyfus"

"Weigl-zwyciężyć tyfus"

Rudolf Weigl to kolejny bohater, realizowanego przez Telewizję Obiektyw, cyklu Polscy Wizjonerzy. Pierwsza część zdjęć do filmu pod roboczym tytułem „Zwyciężyć tyfus” nagrywana była na przełomie października i listopada - w Jaśle, Sanoku i Żurawicy. W obsadzie znaleźli się Tomasz Stockinger, Aleksander Talkowski, Kamila Bestry-Kuźma oraz Mateusz Mikoś. Reżyserem filmu jest Marcin Głowacki.

- Pomysł na ten film zrodził się w mojej głowie w ubiegłym roku. Kiedy zacząłem szukać informacji na temat profesora Rudolfa Weigla, to doszedłem do wnioski, że lepszego bohatera nie możemy sobie wymyślić. Po pierwsze, że związany z Podkarpaciem, po drugie, że dokładnie sto lat temu, w 1920 roku Rudolf Weigl opracował skuteczną szczepionkę przeciw tyfusowi plamistemu. Myślę, że to dobry moment, aby przypomnieć tę postać - mówi producent filmu, Bogdan Miszczak.

Zdjęcia do filmu będą kontynuowane w przyszłym roku. Film uzyskał dofinansowanie ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego. Premierę zaplanowano na jesień 2022 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O naszej produkcji w mediach:

Krosno112.pl

TVP Rzeszów

Krosnocity.pl

Nowiny24.pl

Radio Rzeszów

Puls Podkarpacia

Przemyśl Nasze Miasto

Tygodnik Sanocki

Korso Sanockie

Podkarpacka Komisja Filmowa

Gospodarka podkarpacka

 

 

 

Zdjęcia (5)