Poniedziałek, 21.01.2019

RADA MIEJSKA JASŁA UDZIELIŁA BURMISTRZOWI ABSOLUTORIUM

  • 13.06.2018, 12:31
  • TV Obiektyw
RADA MIEJSKA JASŁA UDZIELIŁA BURMISTRZOWI ABSOLUTORIUM
Jasielscy radni udzielili burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Wcześniej Rada Miejska Jasła zatwierdziła sprawozdanie finansowe miasta za rok 2017. Za udzieleniem absolutorium zagłosowało dwunastu radnych, dwóch było przeciw, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Głosowanie poprzedzała ponad 2 godzinna dyskusja.

W ramach budżetu przede wszystkim udało się zrealizować dochody, a to najważniejsze, ponieważ są to środki, w oparciu o które możemy później wykonywać zadania ciążące na samorządzie miejskim. Realizacja dochodów przekroczyła 100 procent. To zasługa między innymi tego, że istniejące na terenie miasta podmioty funkcjonują dobrze. Jeśli chodzi o wykonanie wydatków, niestety nie udało się w pełni zrealizować planów. Powody były różne. Część środków było zabezpieczonych na realizację zadań ze wsparciem zewnętrznym. Nie wszystkie nabory zostały ogłoszone, dlatego część środków nie została wykorzystana. Niektórych zaplanowanych zadań nie udało się zrealizować ze względu na warunki atmosferyczne. Te z nich, które zostały zawieszone ze względu na okres zimowy, w tej chwili są już zakończone – mówił, zapytany o komentarz do wykonania budżetu, burmistrz Ryszard Pabian.

Zeszłoroczny budżet Jasła wyniósł ponad 160 mln zł. Jedną z największych inwestycji była modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej (szkoły podstawowe nr 2 i nr 4, Zespół Szkół Miejskich nr 2 i nr 5, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta) na łączną kwotę prawie 12 mln zł. Na budowę i modernizację dróg miasto wydało ponad 2 mln zł. W 2017 roku jasielski magistrat udzielił także pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego w wysokości 200 tys. zł oraz przekazał ponad 100 tys. zł dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na zakup aparatu ultrasonograficznego.

TV Obiektyw

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe