Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 listopada 2025 05:18
Reklama

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych

Już po raz trzeci zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w Rzeszowie Ogólnopolską Konferencję w ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych. Współorganizatorem wydarzenia jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP.
Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych

"Celem realizowanego przedsięwzięcia jest promowanie ochrony pracy i zdrowia w pracy, popularyzację prawa i bezpieczeństwa pracy, a także zwrócenie roli ubezpieczeń społecznych w życiu każdego z nas.
Konferencja od kilku lat stanowi merytoryczne i praktyczne wsparcie pracodawców w zakresie budowy kultury bezpieczeństwa pracy. 
Poszczególni prelegenci motywują przedsiębiorców do rozwoju oraz tworzenia bezpiecznych miejsc pracy z wykorzystaniem wsparcia instytucji administracji publicznej, oraz organizacji otoczenia biznesu.
Zależy nam także na zwróceniu uwagi na wymiar społecznej odpowiedzialności uczestników rynku pracy w kontekście dbania o bezpieczeństwo, zdrowie i życie podczas świadczenia pracy i podnoszeniu poziomu wiedzy na temat świadczeń przysługujących z tytułu wypadków przy pracy.
Konferencja tym samym wpisuje się w działania prewencyjno-rehabilitacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych"
- mówił Wojciech Dyląg - pomysłodawca Konferencji a obecnie regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

 

Konferencja odbędzie się 27 kwietnia o godz. 9:00 w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, ul. Wierzbowa 16.
 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dokonanie rezerwacji: e-mail: [email protected]
Uczestnictwo i materiały konferencyjne są bezpłatne.

 


Podziel się
Oceń

Reklama