Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 09:50
Przeczytaj!

Czego nie robić na rozmowie w sprawie pracy?

Rozmowa kwalifikacyjna jest sporym przeżyciem dla kandydata na pracownika. Od jej przebiegu zależy czy dostanie upragnione stanowisko. Podczas spotkania rekrutacyjnego liczy się każdy drobiazg i bardzo łatwo popełnić błąd. Przedstawiamy potknięcia, których powinieneś się wystrzegać, jeśli chcesz dobrze wypaść w czasie interview. Te uchybienia mogą przekreślić Twoje szanse na wymarzony etat.
  • 23.09.2019 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czego nie robić na rozmowie w sprawie pracy?

Negatywne wypowiedzi o byłym pracodawcy

Wyjątkowo nieeleganckie jest obmawianie byłego pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bardzo prawdopodobne, że prowadzący rozmowę rekrutacyjną zapyta, dlaczego odszedłeś z ostatniej pracy. Postaraj się odpowiedzieć dyplomatycznie i nie stawiać swojego poprzedniego szefa w złym świetle, nawet jeśli uważasz, że był beznadziejny. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy odszedłeś z powodu naruszania prawa przez pracodawcę. Wtedy możesz w krótkich słowach opisać, co się wydarzyło.

Okazywanie zdenerwowania

W czasie rozmowy kwalifikacyjnej zupełnie naturalnym zjawiskiem jest stres. Rekruterzy doskonale rozumieją, że będziesz nieco zdenerwowany, dlatego często rozpoczynają spotkanie od krótkiej rozmowy na luźny temat. Okazania odrobiny emocji nie musisz się obawiać, jednak powinieneś panować nad swoim zachowaniem, byś nie sprawiał wrażenia kłębka nerwów. Prowadzący rozmowę może pomyśleć, że masz problem z radzeniem sobie w stresujących sytuacjach. Przed rozmową kwalifikacyjną zajrzyj na stronę Pracuj.pl. Znajdziesz tam inspirujące sposoby na opanowanie stresu.

Spóźnienie się na spotkanie

Niedopuszczalne jest spóźnienie się na rozmowę w sprawie pracy. Zaplanuj podróż na miejsce, w którym ma odbyć się interview, zostawiając odpowiedni zapas czasu na nieprzewidziane sytuacje. Brak punktualności psuje opinię rekruterów o Tobie już na początku. Spóźnienie może zostać potraktowane jako sygnał, że Ci nie zależy na zdobyciu zatrudnienia, lub że jesteś osobą niezorganizowaną, która będzie spóźniać się także do pracy.

--- Artykuł sponsorowany ---