Poniedziałek, 22.01.2018, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Święto Pieroga

  • 17.08.2017, 09:14 (aktualizacja 15.09.2017 16:57)
  • Admin Admin
Święto Pieroga
Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na IX Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, który odbędzie się 20 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Jak na nazwę imprezy przystało pierogów nie zabraknie dla nikogo. Będą się one pojawiać w różnych postaciach przez cały dzień. Od godziny 13:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło  regionalne przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Na scenie zaprezentują się lokalne Kapele Ludowe oraz Zespoły  śpiewacze: Potakowianki, Dworzanie, Zespół Tarnina oraz Kapela Tarnowcoki.

Nie zabraknie konkursów z pierogami w roli głównej. Koła Gospodyń wezmą udział w Konkursie na Najlepsze Pierogi 2017 roku.

Uczestnicy zmagać się będą w konkursach lepienia pierogów i jedzenia pierogów na czas. Konkursy te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród festiwalowych gości.

Na straganach zaprezentują się przedstawiciele rzemiosła ludowego ze  swoimi wyrobami: wikliniarskimi, hafciarskimi, szkłem artystycznym,  ceramiką, kowalstwem.

Na festiwalowej scenie wystąpi Zespół Pod Budą oraz Zespół REDLIN.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe